Co się działo w poszczególnych epokach literackich

Co się działo w poszczególnych epokach literackich

Pytanie, które można by zadać nauczycielowi języka polskiego. Właściwie to uczniowie nie muszą nawet pytać, ponieważ i tak z góry wiadome jest, że taką odpowiedź zawsze otrzymają. Na lekcji języka polskiego. Na przedmiocie, który zawsze jest obowiązkowy – niezależnie od tego, czy ktoś chodzi do szkoły podstawowej, czy też średniej. Ale to właśnie w tej drugiej szkole, należy nieco poważniej podejść do tego tematu, ponieważ to właśnie tam uczniowie zaczynają przygotować się do egzaminu dojrzałości z języka polskiego. Nie lada pomocą okaże się dla nich seria Ponad Słowami, którą spotkać można w zdecydowanej większości szkół średnich.

Ponad słowami 2. Część 1. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Podręcznik, który jest autorstwa Małgorzaty Chmiel, Anny Cisowskiej, Joanny Kościerzyńskiej, Heleny Kusy, Anny Równy oraz Aleksandry Wróblewskiej, należy do obowiązkowych. Wielu nauczycieli wymaga, aby uczniowie mieli go na lekcji. Chociaż, jeżeli ktoś w szkole używa innej książki, to samodzielnie może wykorzystać ten podręcznik po to, aby móc zdobyć jeszcze lepszą porcję wiedzy. To właśnie ta książka, która w całości skupia się na romantyzmie. Uczniowie mają szansę na to, aby dowiedzieć się, jacy twórcy przodowali w tej właśnie epoce i jakie są najważniejsze utwory związane z epoką romantyzmu.

Ponad słowami 2. Część 2. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Autorami tego podręcznika są Anna Równy, Joanna Kościerzyńska, Anna Cisowska, Aleksandra Wróblewska i Helena Kusy. Ich głównym zadaniem było to, aby w sposób treściwy i jak najbardziej przystępny, przekazać im wiedzę, dzięki której mogą oni dowiedzieć się jak najwięcej istotnych informacji, jakie odnoszą się do danej epoki literackiej. Nie można zapomnieć o tym, że jest to podręcznik, który jest zgodny z obowiązującą podstawą programową, pomocny dla wszystkich przyszłych maturzystów.

Daniel