Jak można nauczać języka polskiego

Jak można nauczać języka polskiego

Pytanie, które można zadać nauczycielom, jacy już od pierwszej klasy szkoły podstawowej dążą do tego, aby dzieciom przekazać jak najwięcej wiedzy. Nie jest to łatwe zadanie, ale chyba dorośli są w stanie temu podołać. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę to, że na zakończenie edukacji młodzi ludzie piszą jeszcze maturę z języka polskiego, która jest jakby ukoronowaniem całej wiedzy, jaką zdobyli przez tyle lat nauki tego przedmiotu. Skoro mowa już o szkole średniej, to warto zwrócić uwagę na serię Ponad Słowami, która jest nie lada pomocą dla uczniów, przekazując im ogromną porcję wiedzy.

Pakiet: Ponad słowami (kup już dziś, szybka wysyłka!) 1. Część 1 i 2. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Mówiąc o tej serii, tak naprawdę mówi się o wielu podręcznikach, jakie przewidziane są od klasy pierwszej, szkoły średniej aż do samego końca. Na każdą klasę przewidziane są po dwa podręczniki, jakie odnoszą się do wybranych epok literackich.

W pierwszej klasie, szkoły średniej, uczniowie mogą zakupić pakiet książek Pakiet: Ponad słowami 1. Część 1 i 2. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony, dzięki czemu zakupy wyjdą im zdecydowanie taniej. Co też można znaleźć w tych obydwu książkach?

Pierwsza część odnosi się do starożytności i średniowiecza. Druga część podręcznika to barok i oświecenie. Epoki, które tak naprawdę stoją u podwalin wszystkiego. Jeżeli ktoś by chciał opisać każdą z kolejnych epok, to musi niekiedy cofnąć się do początku, aby zrozumieć zmiany, jakie na przestrzeni lat zachodziły.

Materiały zostały uporządkowane według chronologii czasowej, aby uczniowie nie mieli problemu z pojęciem wydarzeń, jakie następowało po sobie. Po każdym rozdziale, jaki jest omawiany, spotkać można zestaw powtórkowy, który wykształca u uczniów zdolność do samopowtórek, jakie już niedługo będą potrzebne – a dokładnie w ostatniej klasie, szkoły średniej.

Daniel