Nauka języka polskiego w szkole średniej

Nauka języka polskiego w szkole średniej

Język polski jest ważny. Nie tylko w takim rozumieniu, aby nauczyć się prawidłowo mówić w tym języku, dzięki czemu nikt nie będzie miał problemu z tym, aby porozumieć się ze swoimi rodakami. Bardziej chodzi tu o to, aby na przedmiocie, który towarzyszy nie tylko w szkole podstawowej, ale również szkole średniej, dowiedzieć się jak najwięcej wszystkiego, co odnosi się do dziedzictwa, jakie związane jest m.in. z różnymi epokami literackimi, jakie były w poprzednich latach. Do tego właśnie służą książki, z jakimi młodzież ma do czynienia w szkole średniej. Część z nich należy do serii Ponad Słowami. Jedna z najpopularniejszych serii, jaką obecnie można spotkać w technikach, czy też w liceach ogólnokształcących.

Ponad słowami 3. Język polski. Maturalne karty pracy z dziennikiem lektur do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Nikt nie będzie w stanie ominąć języka polskiego na maturze, dlatego też dopóki jest tylko możliwość, należy porządnie przyłożyć się do nauki. Bo poradzenie sobie z takim przedmiotem, nie powinno sprawiać nikomu żadnego problemu. W szczególności, jeżeli ma się maturalne karty pracy, jakie pomagają nauczyć się najważniejszych zadań, z jakimi trzeba będzie poradzić sobie na maturze. W środku znaleźć można różnorodne karty pracy, które zostały uporządkowane w bloki – zgodnie z wiedzą, jaka jest przekazywana w klasie trzeciej.

Ponad słowami (nie zwlekaj z zakupem – szybka wysyłka i tani asortyment) 3. Język polski. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawy i rozszerzony

Kolejne karty pracy, której autorką jest Joanna Kuchta. To, co najważniejsze to fakt, że młodzi ludzie mogą oswoić się z formatem zadań z jakimi będą musieli zmierzyć się podczas egzaminu dojrzałości. Uczniowie mają szansę na to, aby poszerzyć zakres swojej wiedzy, który odnosić się będzie do danej epoki literackiej lub do danego twórcy. W środku znaleźć można również wiele tekstów literackich, jakie są pomocne przy nauce.

Daniel